כיצד ניתן לחבר מספר תאי טקסט יחדיו באקסל?

Print Friendly, PDF & Email

נניח שבמהלך עבודתכם התבקשתם לחבר מספר תאי טקסט לכדי תא טקסט אחד בלבד, כמו בדוגמא הבאה:

כיצד ניתן לעשות זאת?

שיטה ראשונה – פונקציית Concatenate

פונקציית Concatenate עוזרת לנו לחבר מספר מקטעי טקסט יחדיו.

למה הכוונה? נחזור לדוגמא הראשונה שלנו, שבה בתא הראשון כתוב “תל” ובתא השני כתוב “אביב”. בעזרת פונקציית  Concatenate נוכל לחבר את שתי המילים יחדיו למילה “תלאביב”, או יותר נכון – “תל אביב”, אם נוסיף רווחים.

תחביר הפונקציה

=Concatenate(Text1, Text2, Text3)

 

Text1 – ערך הטקסט הראשון שנרצה לחבר, למשל – “יואב” (אם מקלידים את הטקסט ישירות לתוך הנוסחה יש להקפיד להשתמש בגרשיים). ניתן גם להקליד שם של תא, למשל A1. כמו כן, ניתן להוסיף להוסיף רווח (המיוצג על ידי גרשיים, תו ריק, גרשיים –> ” ” )

Text2 – ערך הטקסט השני שנרצה להוסיף

Text3 – אופציונלי, ערך הטקסט השלישי שנרצה להוסיף וכן הלאה (Text4, Text5…)

 איך זה נראה:

שימו לב, הפונקציה מחברת ללא רווחים, יש להוסיף רווח על ידי ” “, ניתן להוסיף רווח גם בתוך התאים – לפני או אחרי הטקסט

הערה: בגרסאות Excel האחרונות (למשל Excel 2016 בגרסת “365”) התווספה לפונקציה זו הפונקציה Concat שמתפקדת בצורה זהה לחלוטין. אין זה אומר שלא ניתן להשתמש ב- Concatenate בגרסאות אלו, אך במידה ומדובר בקבצי אקסל שמיועדים לשימוש בעוד שנים רבות, רצוי להימנע מלהשתמש בפונקציה הישנה, מחשש שמיקרוסופט ישמיטו אותה בגרסאות עתידיות – דבר שעלול ליצור בעיות תאימות עם גרסאות אקסל קודמות. 

שיטה שנייה – שימוש בסימן &

ניתן להשתמש באופרטור & כדי לחבר טקסט וכך להימנע מהקלדת הפונקציה.

אנו נכניס את ה- & בין כל תא/טקסט שאנו רוצים לחבר יחדיו, לדוגמא:

בדוגמא שלעיל, השתמשנו בצירוף של: גרשיים, תו ריק (לחיצה על רווח) וגרשיים נוספים, על מנת להסביר לאקסל שאנו מעוניינים לחצוץ בין התאים על ידי סימן רווח.

שיטה שלישית – פונקציית Textjoin

אם הגעתם עד הנה, בטח שאלתם את עצמכם – “רגע, מה עושים אם יש לי 100 תאים שאני רוצה לחבר יחדיו עם רווח ביניהם – האם עליי להקליד את תו הרווח כל פעם מחדש? ובכן – התשובה שלילית (בהסתייגות, ראו הערה למטה…). יש פונקצייה מובנית באקסל שתחסוך לכם את המאמץ, ושמה Textjoin.

הערה חשובה – הפונקציה הזו זמינה רק לבעלי אקסל 2016 בגרסת 365. אם אין לכם גרסה זו – עמכם הסליחה.

תחביר הפונקציה

=TEXTJOIN(delimiter, ignore_empty, text1…)

delimiter – תו מפריד. הזינו כאן את התו שבאמצעותו אתם רוצים להפריד בין הטקסטים השונים. למשל, הקפידו לתחום את התו המפריד בין גרשיים. לדוגמא, לצורך שימוש בתו מפריד מסוג רווח, הקלידו: ” ” . לשימוש בפסיק, הקלידו: “,”

ignore_empty – הזינו TRUE אם ברצונכם שהאקסל יתעלם מתאים ריקים בטווח שאתם מחברים. הזינו FALSE במידה שאינכם רוצים להתעלם מתאים ריקים.

text1 – הזינו כאן את הטקסט הראשון, או התא הראשון שאתם רוצים לחבר. ניתן גם להזין טווח שלם של תאים שברצונכם לחבר, לדוגמא A1:B5). במידה ואתם מחברים תאים/טקסטים בודדים נוספים, המשיכו להקליד text2, text3 וכן הלאה…

להלן דוגמא לשימוש בפונקצייה:

רוצים בכל זאת להשתמש בפונקצייה הזו בגרסאות ישנות יותר של אקסל? בקישור המצורף תוכלו למצוא קוד מאקרו שמדמה (באופן חלקי) את פעולת פונקציית Textjoin.

אהבתם? שתפו עם החברים:

השאר תגובה

תפריט נגישות